بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/23 - 12:49
  • - تعداد بازدید: 180
  • - تعداد بازدیدکننده: 164
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور اعضای شورای علمی استان اصفهان

جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار شد

دوازدهمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان اصفهان دوازدهم مردادماه 1401 راس ساعت 17 بعدازظهر در دفتر این بنیاد با دستور جلسه معارفه اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان استان اصفهان، توزیع احکام و معرفی و ارائه برنامه های بنیاد نخبگان استان اصفهان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، این شورای با حضور دکتر حسین ربانی رئیس محترم بنیاد نخبگان استان اصفهان؛ دکتر علی قاسم زاده شهردار محترم اصفهان؛ دکتر هادی امیری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان به نمایندگی از دکتر حسین هرسیچ رئیس محترم دانشگاه اصفهان؛ دکتر عباس کتابی رئیس محترم دانشگاه کاشان؛ محمد رضا ابراهیمی مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان اصفهان؛ دکتر سید علی محمد میرمحمدی میبدی رئیس محترم دانشگاه صنعتی اصفهان؛ دکتر احسان یزدیان هیئت علمی محترم دانشگاه صنعتی اصفهان و دکتر شاهین شیرانی رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تشکیل شد.

در این جلسه حسین ربانی رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، وظایف اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان را تببین و در خصوص طرح های بنیاد نخبگان استان اصفهان توضیحاتی ارائه کرد.

وی ضمن تشریح آئین نامه‌های بنیاد در حوزه دانش‌آموزی، دانشجویان و فارغ التحصیلان به لزوم ارتقاء و اصلاح آئین‌نامه‌ها اشاره نموده و افزود: در طرح احمدی روشن، دانشگاه های صنعتی فعالتر عمل کرده است و با توجه به اینکه محدودیتی درخصوص انتخاب موضوع در رشته‌های تحصیلی مختلف وجود ندارد، این طرح باید در دیگر دانشگاه‌های استان نیز توسعه پیدا کند.

ربانی افزود: رصدخانه علم، فناوری و نوآوری، مرکز توسعه هوش مصنوعی، مرکز مدیریت عالمانه استان اصفهان، پیوست رسانه و فرهنگ، همایش دستاورد، طرح رفعت(راهبری فرهنگی علمی و تربیتی دانشجویان) و طرح حمایت از شرکت‌های نخبه پرور از جمله برنامه های جدید این بنیاد در سال جدید می باشد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه صنعتی شریف در بحث مسکن افزود: چالش مهاجرت نخبگان، دو عامل اصلی دارد: اول مسکن و بعد اشتغال نخبگانی. موضوع مسکن البته در تهران و شهرهای بزرگ به دلیل قیمت بالای آن، چالش بزرگتری محسوب می‌شود. در این موضوع، بنیاد ملی نخبگان طبق توافق‌نامه‌ای که اخیراً منعقد کرده، تلاش دارد در قالب همکاری با دانشگاه‌ها این معضل را حل کند. در این روند، زمین از سوی دانشگاه‌ها و هزینه ساخت با کمک منابع، اعتبارات و تسهیلات دولتی و عمومی از سوی بنیاد ملی نخبگان تامین می‌شود تا در نهایت مسکن‌های ساخته‌شده در قالب اجاره به شرط تملیک ۱۵ ساله، به اساتید دانشگاهی، نخبگان دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا شود.

ربانی گفت: پیشنهاد ما در اصفهان، ایجاد یک شهرک نخبگان است که مذاکراتی نیز با آقای خضری صورت گرفته است تا با هزینه کم ساخت و سازهایی صورت گیرد. زمین از شهرداری و دانشگاه‌ها تامین شود و ساخت و ساز با مشارکت خود نخبگان و بنیاد ملی نخبگان انجام شود.

در ادامه این جلسه دیگر اعضای شورا دیدگاه ها و پیشنهادات خود را بیان کردند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 160567
کلمات کلیدی
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید