پنج شنبه 1 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

قابل توجه مستعدین برتر استان اصفهان رشته های عمران و معماری
وبینار بررسی فرصت های فناوری نانو در صنعت ساختمان

اگر سیر پیشرفت علم و فناوری را در طول تاریخ بررسی کنیم، مجموعه‌ای از فناوری‌های انقلابی و تحول‌آفرین را می‌یابیم که با ظهور خود، تغییرات وسیعی را در زندگی بشر پدید آورده‌اند. نانوفناوری یکی از این فناوری‌های نوظهور است که طی سال‌های اخیر، پتانسیل‌های بی‌شمار خود را در قالب کاربردهای متنوع در صنایع مختلف، به منصه ظهور گذاشته است.

فناوری نانو، تقریباً در هر صنعت و حوزه علمی کاربرد دارد؛ از پزشکی و سلامت، حمل‌ونقل و الکترونیک گرفته تا ورزش، انرژی و حتی صنعت ساختمان. شاید با خود بگویید که فناوری بسیار پیشرفته‌ای همچون نانو، چگونه می‌تواند به صنعت ساخت‌و‌ساز کمک کند. از آن مهم‌تر، حتی اگر فرض کنیم که کاربردهایی بالقوه‌ای هم در این حوزه وجود دارد، آیا این کاربردهای نوآورانه مورد پذیرش فعالان صنعت قرار می‌گیرد؟
با توجه به گستردگی صنعت ساختمان و حجم عظیم فعالیت‌ها از یک‌سو و کاربردهای متنوع فناوری نانو در این صنعت، هشتمین وبینار کاریز، در قالب کاریز افق فناوری، به بررسی فرصت‌های فناوری نانو در صنعت ساختمان می‌پردازد. در این وبینار، دکتر حامد نیرومند، دکتری مهندسی عمران و عضو هیئت‌علمی دانشگاه، با توجه به تجارب خود در جایگاه مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اصلاح خاک آسیا، مجموعه فرصت‌های کارآفرینی در صنعت ساختمان را تشریح می‌کند. از جمله عناوین مطرح در این وبینار که در روز چهارشنبه 19 شهریورماه و از ساعت 17 الی 18 برگزار می‌گردد، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
•         معرفی کاربردهای فناوری نانو در عرصه ساخت‌وساز
•         بررسی کاربردهای نانو در بهبود مصالح ساختمانی
•         نقش فناوری نانو در توسعه پایدار
•         فناوری نانو و اجرا در پروژه‌های عمرانی
•         نتایج علمی نمونه‌های موردی نانومحور
•         چالش‌ها و آینده فناوری نانو در عرصه ساخت‌وساز
گفتنی است که با توجه به روند رو به رشد سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در کنار حمایت‌های متولیان دولتی، در خصوص ورود فناوری نانو به صنعت ساختمان در ایران، به نظر می‌رسد که آینده درخشانی در انتظار این صنعت باشد. در همین راستا، اگر از فعالان صنعت ساختمان و یا علاقه‌مند به آشنایی با آخرین فرصت‌های سرمایه‌گذاری نانویی در این صنعت هستید، در این وبینار حاضر شده و درک عمیق‌تری از روند تغییر و تحولات فناورانه صنعت ساختمان بیابید.
زمان: چهارشنبه ۱۹ شهریور ساعت ۱۷ الی 18

جهت ثبت نام کلیک کنید
کد ثبت نام رایگان ویژه مستعدین برتر nokhbegan


تاریخ انتشار : 1399/06/15
کد : 162
تعداد بازدید: 117

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان، تلفن تماس: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱