چهارشنبه 1 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان اصفهان مطرح کرد:
استفاده از ظرفیت مساجد در راستای کسب و کار‌های نو/آغاز رویداد کارآفرینی «هم نت برکت» در اصفهان

رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در افتتاحیه رویداد کارآفرینی «هم نت برکت» با اشاره به محوریت مساجد در ایام دفاع مقدس گفت: همانطوری که در ایام جنگ هشت‌ساله‌ در همه زمینه‌ها پشتوانه نظام بود، اکنون نیز می‌تواند در جنگ اقتصادی پشتوانه و محور باشد.

شقایق حق‌جو رئیس بنیاد نخبگان اصفهان صبح امروز(۲۷ تیر) در آیین افتتاحیه رویداد کارآفرینی «هم نت برکت» در توضیح این طرح اظهار داشت: هم‌نت عبارت است از همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی؛ مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر تاکید ویژه‌ای بر مسائل اقتصادی داشته‌اند و این موضوع را می‌توان در نام‌گذاری و تعیین شعار‌های سال‌های اخیر مشاهده کرد و دیگر همه بر این مسئله واقف هستند که ما در معرض یک آسیب جدی اقتصادی هستیم.


وی مشکل اشتغال‌زایی را مهم‌تر از مشکلات اقتصادی دانست و ادامه داد: متأسفانه علی‌رغم اینکه بسیاری از شاخص‌های رشد و توسعه در کشور ما بهبود و ارتقا پیدا کرده است اما در زمینه اشتغال و کسب و کار مشکل داریم و آمار‌ها نشان می‌دهد که ایران تنها کشوری است که در آن تحصیل‌کردگان بیکار در آن از تحصیل‌نکردگان بیکار بیشتر است و یکی از مهم‌ترین دلایل آن ناکارآمدی نخبگان در ‌ایران است.


رئیس بنیاد نخبگان اصفهان مهارت‌های افراد را به ۲ بخش مهارت‌های نرم و مهارت‌های سخت تقسیم کرد و افزود: معمولا ایرانی‌ها در مهارتهای سخت مثل مهارتهای آکادمیک و تئوری در سطح بالایی قرار دارند اما در مهارت‌های نرم مثل توانایی برقراری ارتباط، توانایی کار گروهی و غیره مشکل دارند و این موضوع نخبگان را در کشور دچار ناکار‌آمدی می‌کند.


وی درباره طرح «هم‌نت برکت» توضیح داد: برای ایجاد یک شغل تازه باید یک مسئله و نیاز تازه مطرح و راه حلی نو و باارزش برای آن تعریف شود. در طرح هم‌نت برکت تلاش بر آن است که قاعده بازی در عرصه اقتصاد و چگونگی شناسایی و حل مسائل آموزش داده شود و این فعالیت‌ها با محوریت مسجد انجام خواهد شد چراکه همانگونه که مساجد در جنگ نظامی در همه زمینه‌ها پشتوانه نظام بودند اکنون باید در این جنگ اقتصادی پشتوانه و محلی باشند برای ایجاد اقتصاد اسلامی.

گفتنی است رویداد کارآفرینی «هم نت برکت» از امروز (۲۷ تیر) آغاز و تا جمعه(۲۹ تیر) در فرهنگسرای گلزار شهدای رهنان ادامه دارد.

تاریخ انتشار : 1397/04/28
کد : 91
تعداد بازدید: 331

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱