دوشنبه 1 بهمن 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در راستای برگزاری رویداد کارآفرینی محلی "هم نت برکت"
مسابقه ایده پردازی در کسب و کارهای محلی ویژه منطقه رهنان برگزار شد

مرحله اول رویداد کارآفرینی هم نت برکت به عنوان مسابقه ایده پردازی که با هدف آشنایی با راهکارهای خلاقانه بومی، کشف ظرفیت‌ها و چالشهای موجود، ایجاد شور و اشتیاق برنامه ریزی شده بود، در منطقه رهنان اجرا شد.

 

در این مسابقه که با استقبال خوب مردم منطقه برگزار شد؛ 70 ایده در زمینه های مختلف محلی  و بومی به دبیر خانه هم نت برکت رسید که از این میان پس از داوری اولیه 20 ایده به عنوان ایده های مناسب برای مرحله دوم داوری  اعلام شدند.
در ادامه روند اجرای مسابقه بایستی ضمن داوری ایده ها، مشاوره هایی نیزه به افراد صاحب ایده به صورت اختصاصی ارائه شد.
نتیجه فراخوان مسابقه ایده پردازی در منطقه رهنان، دریافت70 ایده در زمینه های مختلف بومی و محلی بوده است. پس از  بررسی اولیه  ایده های رسیده به دبیرخانه می توان موضوعات اصلی را در مواردی چون مبل و چوب و صنایع وابسته، صنایع دستی، مدیریت ضایعات، تولید کشاورزی، دام و طیور، گردشگری و فروش تقسیم بندی کرد.

داوری نهایی و ویزیت ایده ها:
بعد از انتخاب بررسی اولیه و انتخاب ایده هایی که از حداقل شرایط لازم جهت حمایت برخوردار بودند پیشنهاد شد ضمن بررسی ایده ها بصورت حضوری توسط داور و ارزیابی دقیق فنی " ایده و تیم"، ارائه مشاوره تکمیلی و پیشنهاد جهت تکمیل ایده و در نهایت هدایت صاحبان ایده به "تشکیل و تکمیل تیم کسب و کار" و حضور در رویداد اصلی هم نت برکت صورت پذیرد.
هر تیم به مدت 30 دقیقه مهلت دارد ضمن ارائه ایده از طرح آینده خود برای به ثمر رساندن ایده دفاع  کند. در نهایت نقاط ضعف تیم و ایده، پیشنهاد جهت ادامه مسیر، و مشاوره درباره چگونگی گسترش تیم در فرم مخصوص درج شده و به ایده پرداز ارائه شد.

تاریخ انتشار : 1397/01/16
کد : 79
تعداد بازدید: 230

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱