دوشنبه 1 بهمن 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با همکاری بنیاد نخبگان اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان
رویداد کارآفرینی هم نت فاضلاب برگزار شد

رویداد کارآفرینی «هم نت فاضلاب» به مدت سه روز با حضور کارشناسان، ایده پردازان، مسئولان، اساتید، دانشجویان و سرمایه گذاران در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان دکتر حق جوی جوانمرد رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان در این باره با اشاره به مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های پیمانکار و مشاور فعال در صنعت آب و فاضلاب، دانشجویان و شرکت‌های نوپا در این رویداد، گفت: در مجموع ۴۰ طرح به دبیرخانه رویداد ارسال شد که پس از بررسی نهایی، ۲۵ طرح حائز شرایط ورود به رویداد اصلی شناخته شدند و ۵ طرح نیز پس از اصلاح به این رویداد راه یافتند.
وی با بیان این که پس از بررسی تمام مسائل عنوان شده از طرف شرکت آبفای استان اصفهان، ۹ موضوع به عنوان چالش‌های اساسی انتخاب شد، افزود: بازچرخانی پساب، بهره‌برداری بهینه از لجن تولید شده در فاضلاب‌ها، حذف بو در شبکه‌ها و تصفیه خانه‌ها، استفاده از مواد زائد جامد فاضلاب، استفاده از آب خاکستری و بومی‌سازی دانش‌های مربوط به ساخت تجهیزات فاضلاب و پساب از جمله موضوعاتی است که تیم‌ها در مورد آن ها طرح و ایده ارائه کرده و در این رویداد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان ادامه داد: در پایان این رویداد سه تیم برتر از شرکت‌های دانش‌بنیان و سه تیم برتر از شرکت‌های نوپا و دانشجویان، توسط بنیاد نخبگان اصفهان و شرکت آبفای استان اصفهان مورد تقدیر قرار گرفتند همچنین رساندن طرح‌ها به مرحله نیمه صنعتی و صنعتی از طرف شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و مرکز نوآوری و رشد دانشگاه صنعتی اصفهان از دیگر حمایت های در نظر گرفته شده برای ایده های برتر در صنعت فاضلاب است.
لازم به ذکر است رویداد کارآفرینی “هم نت فاضلاب” که به مدت سه روز با حضور کارشناسان، ایده پردازان، مسئولان، اساتید، دانشجویان و سرمایه گذاران در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. این رویداد سه روزه با محوریت «متناسب سازی ساخت پکیج تصفیه فاضلاب با نیازها و دانش روز»، «کنترل و حذف سوسری ها در شبکه فاضلاب»، «بهسازی و بازسازی شبکه های فاضلاب با تاکید بر بومی سازی روش ها»، «کنترل و حذف بو در شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب» و «کنترل خوردگی در شبکه فاضلاب» برگزار شد.
در پایان این رویداد و پس از داوری تیم ها از نظر فنی و ارزش های کسب وکار تیم های برگزیده مشخص و معرفی شدند:
طرح های برگزیده هم نت فاضلاب در بخش شرکت های تجاری
1. بستر ثابت رشد بیولوژیک (بایوپک)
2. فیلتر نانو جاذب بوی نامطبوع جهت دریچه های شبکه فاضلاب شهری، تصفیه خانه ها و سپتیک تانکها با استفاده از نانو کامپوزیت اکسید فلزات واسط
3. عقیم سازی سوسری ها برای جلوگیری از رشد بی رویه
طرح های برگزیده هم نت فاضلاب در بخش تیم های نوپا
1. کاهش بار میکروبی خروجی از پساب تصفیه خانه های شهری با استفاده از غشاهای الیاف توخالی با خاصیت آنتی باکتریال
2. حذف جلبک ها در فرآیند تصفیه با فناوری نانوکاپوزیت
3. کاهش نرخ تولید لجن مازاد در فرایند لجن فعال متعارف استفاده از فرآیند کانیبال ارتقاء یافته
گفتنی است هم نت (همکاری، مشکل گشایی، نوآوری و توانمندسازی) یک رویداد کارآفرینی سه مرحله ای، مبتنی بر شرایط بومی اقتصادی و کارآفرینی است. این رویداد از پنل بیان فرصت ها و یا با طرح مسأله شروع شده و طی آن افراد سعی می کنند برای خلق ارزش و نیز نشان دادن توانمندی خود به سرمایه گذاران و یا صاحبان مسأله ایده پردازی کنند، تشکیل تیم دهند و اگر توانستند آن را به یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و با ارزش افزوده تبدیل کنند. هم نت، همچنین فضایی را برای مواجه شدن با مسائل واقعی و همکاری برای نوآوری هدفمند با کمک تسهیل گران بازار یا صنعت فراهم می آورد، در ادامه نیز از تیم های برگزیده تا تبدیل شدن به یک هسته کارآفرین پشتیبانی می کند.

تاریخ انتشار : 1397/01/28
کد : 76
تعداد بازدید: 576

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱