سه شنبه 4 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقه علمی و تکریم دکتر انصافی و دکتر اعظم برگزار شد

مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقه علمی و تکریم دکتر انصافی و دکتر اعظم توسط بنیاد نخبگان استان اصفهان و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش اصفهان و صداو سیمای استان اصفهان، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، در این مراسم که با حضور دکتر شاهرضایی مدیر کل دفتر الگوسازی و تکریم نخبگان، خانم دکتر حق‌جو رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان، آقای مهندس قائدی‌ها مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان، دکتر انصافی و دکتر اعظم برگزار شد، پس از سخنرانی دکتر شاهرضایی، جوایز برگزیدگان اهدا گردید و همچنین از آقایان دکتر انصافی و دکتر اعظم با اهدای لوح سپاس و تندیس، تقدیر به عمل آمد.
دکتر حق جوی جوانمرد رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان در مراسم تجلیل از برگزید گان جایزه علمی بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: یکی از راههای تکریم و الگوسازی نخبگان و معرفی آنان به جامعه جهت شناسایی رموز موفقیت آنان، تعریف چالش (مسابقه) علمی توسط خود آنان و ایجاد فراخوان ملی برای حل مسئله مطروحه و همچنین اعطای جایزه به برگزیدگان به نام شخص نخبه و توسط ایشان است.
وی افزود: این مسابقات دانش‌آموزی، به منظور الگوسازی از مفاخر و نخبگان علمی، هنری، فرهنگی و فناوری استان هرسال به گرامیداشت یکی از نخبگان، مشاهیر و یا دانشمندان معاصر برگزار خواهد شد. با برگزاری سالیانه، این جایزه در بین دانش آموزان شناخته شده و تبدیل به بستری مناسب برای ترویج علم و فناوری، هنر، فرهنگ و ... و شکوفایی دانشآموزان خواهد شد.
حق جو گفت: در چند سال اخیر، به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان به برگزاری مراسم اهدای جوایز، رونمایی از آثار، تهیه و توزیع بروشور معرفی و ... اکتفا شده است. بنیاد نخبگان اصفهان به منظور پرهیز از قالب‌های تکراری، و تکریم از دو دانشمند و پژوهشگر برجسته استان، قالبی خلاقانه و فرهنگ‌ساز و فراتر از تشویقها و بزرگداشتهای مقطعی طراحی نمود.
وی خاطر نشان کرد: مخاطبین اصلی این برنامه به منظور الگوپذیری از نخبگان، صاحبان استعداد برتر در جوامع دانش‌آموزی است. بنیاد نخبگان اصفهان با هدف قرار دادن اجتماع دانش آموزی، به دنبال سرمایهگذاری بر روی این قشر در راستای بهبود فرایند هدایت افراد مستعد و ایجاد زمینه اثرگذاری ایشان از طریق شناخت و تعامل با افراد برجسته و اثرگذار استان برآمده است.
رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان افزود: در این مسابقه که ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه طراحی شده بود برای مسابقه شیمی دکتر انصافی 126 پاسخ و برای مسابقه ریاضی دکتر اعظم 11 پاسخ دریافت گردید. دکتر انصافی کلیه پاسخ‌های رسیده را بررسی و امتیاز دهی کرده و در نهایت 4 پاسخ که دارای بیشترین امتیاز بودند به عنوان برگزیدگان نهایی جایزه دکتر انصافی انتخاب شدند. همچنین دکتر اعظم نیز همه پاسخ‌ها را بررسی و اعلام نمودند تنها یکی از پاسخ‌های دانش‌آموزان مورد تأیید می‌باشد. بنابراین برای جایزه دکتر اعظم یک نفر برگزیده نهایی انتخاب شد.
لازم به ذکراست برگزیدگان جایزه دکتر انصافی آقایان امیرحسین طالبی از دبیرستان شهید اژه‌ای (دوره دوم)، علیرضا شیخی از دبیرستان نمونه دولتی هراتی و خانم ها مینا دهقانی حبیب آبادی از دبیرستان فرزانگان امین 1 و مرضیه احمدی از دبیرستان خدیجه کبری (جرقویه) و همچنین برگزیده جایزه دکتر اعظم آقای متین حاجیان از دبیرستان سادات بودند که طی مراسمی از ایشان تقدیر به عمل آمده و جوایز خود را از دست خود این اساتید دریافت کردند.
گفتنی است بنیاد نخبگان استان اصفهان در سال 96 جایزه علمی را ویژه دو تن از برگزیدگان جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان آقایان دکتر سعید اعظم و دکتر علی اصغر انصافی برنامه ریزی و اجرا نمود. این بنیاد به منظور شناسایی و تکریم از مقام علمی این دو دانشمند، سوالاتی را که توسط این دو چهره علمی مطرح شد بود در میان دانش آموزان دوره دوم متوسطه به مسابقه گذاشت.

تاریخ انتشار : 1396/09/29
کد : 63
تعداد بازدید: 431

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱