سه شنبه 1 بهمن 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دیدار و گفتگوی رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با معاون و قائم مقام شرکت شهرک های صنعتی اصفهان
استقرار رایگان برگزیدگان رویدادهای استارتاپی در شهرک فناوری اصفهان

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، مدیر صنایع کوچک و قائم مقام شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان ضمن بازدید از بنیاد نخبگان اصفهان در جلسه‌ای با حضور دکترمنصور شریعتی رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان شرکت کردند.

منصور شریعتی رئیس بنیاد نخبگان اصفهان با اشاره به اینکه بایستی فرهنگ کارآفرینی و نخبه خواهی در کارخانجات رونق پیدا کند، افزود: امروزه استارتاپ‌ها بیشتر دنبال تولید اپلیکیشن هستند. امیدواریم شرکت‌های دانش‌بنیان به سمتی بروند که به صورت واقعی «دانش‌بنیان» شده و بتوانند روی پای خودشان بایستند.
شریعتی افزود: بنیاد نخبگان از استخدام نخبگان در شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند ولی متأسفانه شرکت‌ها استقبال خوبی از این تسهیلات نکرده‌اند.
همچنین در این دیدار عیسی بهمنی قائم مقام شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان اظهار کرد: در استان اصفهان حدود ۷۸ شهرک صنعتی وجود دارد که زیر نظر شرکت شهرکهای صنعتی فعالیت می کنند.
وی افزود: در این استان حدود 9۵۰۰ واحد صنعتی وجود دارد که ۴۰۰ واحد جزء صنایع بزرگ محسوب می‌شوند. از این تعداد، 5700 واحد داخل شهرک های صنعتی مستقر هستند. این شرکت‌ها در حدود ۱۳۴ هزار نفر ایجاد اشتغال کرده‌اند.
مهندس حسینی معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی اصفهان نیز در این دیدار بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان از واحدهای صنعتی که با هم تشکیل یک کنسرسیوم صادراتی بدهند، یک بازار هدف را در نظر بگیرند و هدف‌شان صادرات به کشورهای همسایه باشد، حمایت‌هایی را انجام خواهد داد. این حمایت‌ها شامل تورهای صنعتی، خرید یا اجاره دفتر فروش در یک کشور خارجی، طراحی سایت، تبلیغات و شرکت در نمایشگاه های بین المللی است.
حسینی ضمن برشمردن فعالیت‌های دفتر توسعه صنعتی و دفتر فن بازار منطقه‌ای اصفهان افزود: دفتر توسعه صنعتی و فناوری شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در سال گذشته حدود ۵۰۰ عنوان دوره آموزشی را در جهت حمایت از توسعه خوشه‌های صنعتی کسب و کار انجام داده است. دفتر فن بازار منطقه‌ای اصفهان هم نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی را شناسایی و بازاریابی می‌کند که کدام شرکت دانش بنیان می‌تواند این نیازها را برطرف کند. همچنین خدمات مشاوره کسب و کار به واحدهای صنعتی داده می شود.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی اصفهان همچنین خاطر نشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان از برگزاری رویدادهای استارتاپی و از ایده‌های برتر این رویدادها حمایت می‌کند. یکی از این حمایت‌ها استقرار رایگان در شهرک فناوری اصفهان خواهد بود.

تاریخ انتشار : 1398/05/27
کد : 42
تعداد بازدید: 424

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601