دوشنبه 18 آذر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

فراخوان جذب طرح های نوآورانه و فناور جهت سرمایه گذاری

بنیاد نخبگان اصفهان در راستای اهداف خود بر مبنای سند راهبردی کشور در امور نخبگان و به منظور شبکه‌سازی بین مستعدین برتر و تسهیل جذب سرمایه بر روی کسب و کارهای ایده محوری مستعدین برتر استان در نظر دارد بستری را حول سه محور "جذب سرمایه اولیه از طریق خیرین اشتغال"، "تسهیل ارتباط گروه‌های نخبه با مراکز شتابدهی و تامین سرمایه جمعی" و "برگزاری جلسات رو در‌ رو با سرمایه گذاران حقیقی" فراهم آورد.

موتور محرك پيشرفت اقتصادي و فناوري، در فكر دانش آموختگان و نخبگان هر كشور شكل ميگيرد كه اين ايده‌هاي خلاقانه مي‌تواند در قالب بنگاه‌هاي دانش‌بنيان و با مديريت كارآفرينان فناور پرتلاش در جامعه نمود پيدا كند. از طرفي ايجاد بنگاه دانش‌بنيان علاوه بر وجود زيرساختهاي مناسب، نيازمند دانش و تجربه مديريتي و منابع مالي است كه غالب اين بنگاه‌ها در مرحله راه‌اندازي و ورود به بازار، فاقد آن هستند. اكثر ايده‌ها، بعلت فقدان سرمايه لازم در اين مرحله متوقف يا بصورت ناقص پا به عرصه رقابت مي‌گذارند.
لذا، بنیاد نخبگان استان اصفهان در نظر دارد به عنوان تسهیلگر، ارتباط بین نخبگان صاحب ایده را با سرمایه گذاران و سایر درگاه‌های حمایتی که در سالهای اخیر در فضای کارآفرینی کشور شکل گرفته‌اند، به صورت ویژه پیگیری کند.
بدین منظور گام اول برای برنامه‌ریزی و فراهم آوردن چنین بستری، شناسایی مستعدین و گروه‌های نخبه دارای ایده یا محصول فناورانه است که برای ادامه کار نیاز به حمایت مالی و جذب سرمایه دارند. در این راستا، بنیاد نخبگان استان اصفهان از نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش و مخترعین مورد تایید جشنواره‌های اختراعات، علاقه‌مند به جذب سرمایه و یا مشارکت، دعوت می‌نماید طرح‌های خود را در قالب طرح کسب و کار (Business Plan) و یا طرح توجیهی (Feasibility Study) به آدرس Isfahan@bmn.ir ارسال نمایند.
علاقه‌مندانی که دارای طرح بوده ولی تاکنون طرح خود را در قالب BP یا FS آماده نکرده‌اند، می توانند فرم زیر را دانلود و تکمیل نموده و حداکثر تا تاریخ 31 مردادماه به آدرس فوق ارسال نمایند. (لطفاً پس از ارسال طرح، تائیدیه دریافت آن را از خانم قاسمی به شماره تماس 34717701 داخلی 5 اخذ نمائید.)

دانلود فرم
در این بستر، طرح‌ها و اختراعات حائز شرایط پس از طی کردن فرآیند ارزیابی، به مخاطبان و سرمایه‌گذاران داخلی معرفی شده و زمینه تعامل بین طرفین با برگزاری جلسات رو در رو فراهم می‌شود.
طرح‌هایی که بر اساس ارزیابی‌ها هنوز به مرحله جذب سرمایه گذار نرسیده‌اند و نیازمند طی مسیر توانمندسازی می‌باشند، بسته به مورد به مراکز شتابدهی یا تامین سرمایه جمعی معرفی شده و یا از محل بودجه خیرین، تامین مالی اولیه خواهد شد.
لازم به ذکر است در این بستر، نقش بنیاد نخبگان صرفاً به عنوان تسهیلگر و حلقه واسط است.


تاریخ انتشار : 1398/05/26
کد : 41
تعداد بازدید: 354

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601