چهارشنبه 26 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تور علمی بازدید نخبگان از کارخانجات سنگ‌بری با هدف ایجاد ارتباطی هدفمند بین صنعت و دانش

این تور علمی با هدف آشنایی نخبگان با نیازها و مسائل صنعت سنگ از نزدیک و با راهنمایی افراد خبره علمی و تجربی در این صنعت برگزار می‌شود

استان اصفهان با بالاترین تعداد واحدهای فراوری سنگ، قطب صنعت سنگ ایران است و حدود 60 درصد تولید سنگ کشور را به خود اختصاص داده است. حدود 2200 واحد سنگبری از بهترین کارخانجات سنگ و سنگبری، در شهرک صنعتی محمودآباد، دولت آباد و رضوان شهر و در استان اصفهان قرار دارند.
این صنعت در کشور با معضلات خاصی روبه‌روست و بسیاری از دستگاه‌ها و مواد مورد استفاده در این صنعت، وارداتی است. با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی کشور و جنگ اقتصادی، ورود نخبگان به این صنعت ضروری می‌باشد.
در کشور عزیز ما ایران، علیرغم ظرفیتهای موجود، سطح فناوری مورد استفاده در صنعت سنگ بسیار پایین است. در حالیکه این صنعت گردش مالی بالایی داشته و نخبگان و جامعه علمی ما بعضاً از ظرفیتهای ورود به این صنعت بی‌خبرند.
این صنعت در حوزه‌های مختلف از جمله افزایش بهره‌وری در استخراج سنگ، بازیافت پسماند و رفع چالش‌های زیست محیطی آن، افزایش بهره‌وری در تولید سنگ، ماشین‌آلات خط تولید و بسته‌بندی، بازاریابی و فروش، سنگهای تزئینی، تولید مواد شیمیایی مورد استفاده در این صنعت، استاندارد سازی فروش و صادرات و ... نیاز به ایده‌های جدید دارد. حتی در حوزه ژئوتوریسم نیز امکان ورود در این صنعت وجود دارد. مخاطبین این صنعت می‌توانند از رشته‌های مختلف از جمله معدن، برق و الکترونیک، مکانیک، مواد، مهندسی شیمی (در حوزه پوشش‌ها، رزینها، ماستیکهای سنگ) بازرگانی، هنر و ... باشند.
این تور علمی با هدف آشنایی نخبگان با نیازها و مسائل صنعت سنگ از نزدیک و با راهنمایی افراد خبره علمی و تجربی در این صنعت می‌باشد.
دانشگاه جامع علمی و کاربردی واحد تیران و کرون و مرکز رشد فناوری‌های سنگ در فراخوانی اعلام نموده، کلیه افراد علاقمند به کار در صنایع سنگ (با تحصیلات دیپلم تا دکتری) می توانند طرح‌های پیشنهادی خود را پیرامون سرفصل‌های پیشنهادی ذکر شده در پوستر ارسال نمایند؛ افراد منتخب پس از داوری، با هزینه کارخانه سنگ برادران امینی و توسط دانشگاه جامع علمی و کاربردی در محیط واقعی کار آموزش دیده و افراد برتر در همان کارخانه به کار گرفته خواهند شد. مشاهده پوستر

همچنین، فستیوال نواوری در صنعت سنگ نیز به منظور ارائه طرح‌ها به سرمایه گذاران و برگزاری جلسات رودررو در تابستان 98 برگزار خواهد شد و صاحبان فناوری می توانند فرم ارائه طرح را از وبگاه جشنواره به نشانی http://sdiric.ir/stonefestival دریافت و پس از آن به آدرس isfahan@techmart.ir ارسال نمایند.
پس از بازدید، افراد خلاق، نوآور و کارآفرین می‌توانند بر اساس اطلاعاتی که در این بازدید در خصوص مسائل این صنعت کسب می‌کنند، طرح ها و ایده‌های خود را برای بررسی به فن بازار منطقه‌ای اصفهان برای شرکت در فستیوال و یا دانشگاه جامع علمی و کاربردی تیران و کرون ارسال نمایند.
زمان بازدید: دوشنبه 27 خردادماه از ساعت 8 صبح تا 13 بعدازظهر
مکان بازدید: کارخانه سنگ‌بری برادران امینی (همه شرکت‌کنندگان راس ساعت 7:30 صبح در محل بنیاد نخبگان استان اصفهان حاضر باشند.)
ثبت نام

تاریخ انتشار : 1398/03/12
کد : 205
تعداد بازدید: 537

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱