سه شنبه 4 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مدیران به سمت نخبه باوری حرکت کنند

معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: امیدواریم در کشور به سمتی حرکت کنیم که همه مدیران دغدغه همیشگی مقام معظم رهبری که همان نخبه باوری است را مدنظر داشته باشند

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، محمد صالح ترکستانی سه شنبه در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید بنیاد نخبگان استان اصفهان در تالار شهروند اصفهان، اظهار کرد: در دنیا چیزی به اسم بنیاد نخبگان با این رویکرد که در کشور ما فعال است، وجود ندارد. این نشان از این است که یا خیلی مترقی فکر کرده ایم و یا اینکه مشکلی وجود دارد و در پی رفع آن هستیم. با این حال بنیاد ملی نخبگان با تاکید مقام معظم رهبری و پیگیری مستمر ایشان شکل گرفته است.

شرایط فعلی کشور فرصتی برای ظهور نخبگان است
وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان ایران 14 سال پیش از این و بنا به تاکید و پیگیری مقام معظم رهبری تشکیل شد، اظهار داشت: امیدوارم به سمتی حرکت کنیم که همه مدیران دغدغه همیشگی رهبر انقلاب یعنی 'نخبه باوری' را داشته باشند و باید به سمتی حرکت کنیم که مدیران ما حتی حفظ عنوان سیاسی خود از نخبگان استفاده کنند نه از افراد هم حزبی.

لزوم برقراری اکوسیستم مبتنی بر رقابت و شایستگی در کشور
ترکستانی با تاکید بر اینکه در کشورمان اکوسیستم (زیست بوم) مبتنی بر رقابت و شایستگی نداریم، تصریح کرد: اگر اکوسیستم، شایسته محور باشد افرادیکه واجد شرایط نباشند امکان ارتقا نخواهند داشت. اکوسیستم موجود که بخشی از آن بدلیل پول نفت و ثروت های خدادادی است، باعث می شود که معیارهای توسعه افراد، الزاما شایستگی آنها نباشد.
وی یکی دیگر از مشکلات موجود کشور را در تقاضا و عرضه نخبگی اعلام و گفت: در هر دو بخش در کشور دچار کاستی هایی هستیم. در تقاضا، در بیشتر سیستم های موجود به ویژه در دولت نه تنها از نخبگان واقعی حمایت نمی کنند، بلکه آنها را پَس می زنند. در عرضه نخبگی هم مشکل داریم.
معاون بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه ما در عرضه نخبگی هم مشکل داریم، توضیح داد: زمانی که این وام های تسهیلات زود بازده، دانش بنیان و حمایت از استارتاپ ها مطرح شد، بسیاری مدارک آن را جور کردند و این وام ها را گرفتند. عده ای تحت هر شرایطی، مدرک جور می کنند و این موضوع، کار بنیاد نخبگان را دشوار می کند به همین دلیل ناچار به سخت گیری بیشتری در آیین نامه ها و مقررات می شود که شرایط برای نخبگان واقعی که بعضا زودرنج هم هستند دشوار می شود.


تاریخ انتشار : 1398/01/28
کد : 193
تعداد بازدید: 359

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱