چهارشنبه 1 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با شرکت 37 گروه از سراسر کشور، آغاز به کار نمود:
نخستین رویداد کارآفرینی هم نت بانوان در اصفهان

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان در آیین افتتاح رویداد ملی کارآفرینی هم نت بانوان:
عدم اشتغال در جامعه بانوان شدیدتر است / باید موانع اشتغال و کارآفرینی بانوان شناسایی و تسهیل شود

نخستین رویداد کارآفرینی ویژه بانوان با حضور بیش از یک صد و پنجاه کارآفرین از سراسر کشور در اصفهان آغاز به کار نمود.
این همایش با عنوان هم نت کارآفرینی بانوان از 14 تا 16 اسفندماه 97 در شهر اصفهان برپا بوده و تلاشی خواهد بود برای نمایش قدرت و توانمندی های بانوان جامعه در حل کارآفرینانه مسائل و معضلات پیش روی کشور.
رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان در آیین افتتاح این همایش، واژه هم نت را عبارتی اختصاری بر گرفته از کلمات همکاری، مشکل گشایی، نوآوری و توانمدسازی برشمرد و گفت: این همایش یک رویداد کارآفرینی استارت آپی به سبک ایرانی است.
دکتر «شقایق حق جوی جوانمرد» افزود: مهمترین دلیل برگزاری این همایش آن است که اگر بانوان سرزمینی با خلق ارزش و کارآفرینی پیوند بخورند، آن جامعه در عرصه های مختلف بیمه شده و در آینده، نسلی ارزش آفرین را تربیت خواهد نمود.
وی گفت: تا کنون در همایش های هم نت، تفکیک جنسیتی مورد نظر نبوده و روال کار به این صورت بود که یکی از موضوعات و معضلات کشور شناسایی شده، مسائل پیرامون آن بررسی می شد و از گروه های خلاق و کارآمد اعم از بانوان و آقایان، برای حل آن مساله دعوت به عمل می آمد به گونه ای که از طریق حل آن چالش، کسب و کاری نیز ایجاد شود.
حق جو ادامه داد: برگزاری همایش هم نت مستقل برای بانوان از آن رو در دستور کار قرار گرفته است که در کشور ما نسبت بانوان فارغ التحصیل از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رو به افزایش بوده و نسبت آن به حدود 55 درصد فارغ التحصیل زن در برابر 45 درصد فارغ التحصیل مرد نزدیک می شود در حالی که فاصله ای مهم میان فارغ التحصیلی و اشتغال وجود دارد و این به آن معنی است که عدم اشتغال و فرصتهای محدود برای رسیدن به کسب و کار، در جامعه بانوان شدیدتر است.
رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان با بیان اینکه در ایران میزان بیکاری در جامعه دانش آموختگان بیشتر از اقشاری است که تحصیلات عالی ندارند، تصریح کرد: بانوان ما در حوزه خانواده، همسرداری و تربیت فرزند، فعالیتهای ارزشمندی انجام می دهند و از دانش خود در راستای ارتقای خانواده بهره می برند لیکن به دلیل اینکه سالها عمر و توان خود را صرف کسب تحصیلات عالی نموده اند نمی توان به این حد بسنده نمود و ضروری است علاوه بر خانواده، از توان آنها در رشد و توسعه کشور نیز به نحو شایسته ای استفاده شود.
حق جو تاکید کرد: لازم است عده ای در کشور پیش قدم شوند، توانایی های بانوان را بیش از پیش به رسمیت بشناسند و موانعی که بر سر راه اشتغال و کارآفرینی بانوان وجود دارد را حل و فصل کنند.
وی خاطرنشان کرد: رویداد هم نت باید موجب خودشکوفایی و ساختن هرچه بهتر خود شود و کسی که خود بهتری بسازد، به یقین می تواند برای دیگران نیز فرصتهای بهتری خلق کند.
رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان ضمن قرائت نامه ای، به ویژگی های بانوان کارآفرین اشاره نمود و گفت: بانوی کارآفرین، حواسش را به اتفاقات پیرامونش جلب می کند، از فرصت های در اختیارش با دقت و توجه استفاده می نماید، مشکلات و موانع را صبورانه از پا در می آورد و بدون ناامیدی، مسیر خود را ادامه می دهد.
وی صداقت، هوش و پیگیری را از جمله شاخصه های بانوان کارآفرین برشمرد و ادامه داد: بانوی کارآفرین با حداقل امکانات در دسترس، برای مشکلات راه حل می یابد، از دستاوردهای کوچک شاد می شود و اشتباهات سایرین را هنرمندانه مدیریت می کند.
حق جو با تاکید بر اینکه بانوی کارآفرین، با عشق و اعتقاد خود از هر خطری استقبال می کند و راه های میان بر را می یابد تصریح کرد: باید بیاموزیم که از سمت چپ و راست ذهنمان به طور همزمان استفاده کنیم، برای نقشه های مهیجی که در ذهن داریم، سرمایه مناسب پیدا کنیم و با پذیرش منعطفانه سلایق دیگران، از این بازخوردها برای بهتر شدن استفاده کنیم.
وی بانوان سرزمین ایران را بانوانی تمدن ساز برشمرد که معادلات جهان را به هم ریخته اند و خاطرنشان کرد: زنان ما از یک سو شهید پرورانده اند و از دامان خود مردان را به معراج فرستاده اند و از سوی دیگر، بزرگترین سرمایه برای ارتقای مدیریت و ساختن اقتصادی مستحکم، رقابت پذیر و مقاوم به شمار می روند.
رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان بانوان ایرانی را آمیزه ای از هوش، خلاقیت، مقاومت، نوجویی، دوراندیشی، آزادی عمل و اندیشه، انعطاف پذیری، مدیریت زمان، صبر، استقامت و ابتکار عمل دانست و خاطرنشان کرد: چنین بانوانی مردان و زنانی را تربیت خواهند نمود که اعتماد و تعهد، خلاقیت و نوآوری، برخورداری از چشم انداز، سخت کوشی و توان حل مساله جزء ویژگی های بارز آنها خواهد بود.
گفتنی است، همایش هم نت بانوان، تا پایان هفته جاری در مجموعه تالارهای گسترش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال برگزاری است. / م.م

تاریخ انتشار : 1397/12/15
کد : 183
تعداد بازدید: 163

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱