پنج شنبه 29 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

فیلم و عوامل اجتماعی سلامت
سلسله نشست‌های نمایش و تحلیل فیلم سینمایی

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان سلسله نشست های نمایش و تحلیل فیلم از منظر عوامل اجتماعی سلامت با همکاری نیاد نخبگان استان اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد.

در این نشست های که ویژه نخبگان و استعداد های برتر و دانشجویان استان اصفهان برنامه ریزی شده است، عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت و ارتباط آن با شرایط اجتماعی انسان ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.
از جمله اهداف برگزاری این سلسله نشست ها، شناسایی ابعاد اجتماعی نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی از منظر فیلم‌های سینمایی بوده و همچنین در این نشست‌ها ضمن آشنایی با ۱۱ مؤلفه اجتماعی و محیطی موثر بر سلامت اجتماعی (تکامل دوران کودکی، سواد، اشتغال مناسب، امنیت غذایی، مسکن مناسب، حمل ونقل عمومی، تدارک خدمات بهداشتی و درمانی، حمایت اجتماعی از شهروندان، تفریحات و تعادل کارو زندگی، تجارت، تامین امنیت) و تاثیر آن بر عدالت اجتماعی بررسی خواهد شد.
گفتنی است شناسایی عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت می‌تواند گام اولیه برای مشارکت مؤثر مردم و تعهد تصمیم گیرندگان در برفراری عدالت در سلامت باشد و تحلیل فیلم‌های سینمایی از منظر عوامل اجتماعی سلامت، با هدف آشنایی و شناخت بیشتر این عوامل صورت می پذیرد.
این نشست ها با حضور اساتید و صاحبنظران دانشگاه و سینما، از جمله؛ سرکار خانم دکتر زیبا فرج زادگان و آقایان دکتر کمال حیدری، دکتر مجیدبرکتین، سیاوش گلشیری برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است نمایش این فیلم ها در سالن رازی واقع در مرکز همایش های علمی دانشگاه علوم پزشکی .اصفهان برگزار خواهد شد
از جمله فیلم‌هایی که در این سلسله نشست‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت می‌توان به فیلم‌های؛ ، "Awakenings" ، "Patch Adams" اشاره نمود.

نمایش فیلم Patch Adams
زمان: یکشنــبه 25 آذر ماه
1397 از ساعت 13الی 16
مکان: سالن رازی - مرکز همایش های علمی
دانشگاه علوم پزشکی اصــفهاننمایش فیلم awakening
زمان: 27 آذر 1397 از ساعت 13 تا 16
مکان: سالن رازی - مرکز همایش های علمی
دانشگاه علوم پزشکی اصــفهان
شرکت در این نشست‌های تخصصی برای نخبگان و استعدادهای برتر استان اصفهان رایگان خواهد یود.

لینک

تاریخ انتشار : 1397/09/11
کد : 170
تعداد بازدید: 196

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱