پنج شنبه 29 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید از شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی برگزار شد.

بازدید علمی- زیارتی از شرکتهای دانش بنیان شهر مقدس مشهد به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری 11 الی 15 مهرماه برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان:
 شقایق حق جوی جوانمرد رییس بنیاد نخبگان در این رابطه گفت: بازدیدهای علمی - فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با هدف ایجاد امید و انگیزه و نشان دادن فرصت و امکان انجام فعالیت های کلان و مؤثر در کشور و ارتقای خودآگاهی ملّی و حس دلبستگی به میهن راه اندازی شده است. 
در این بازدید شرکت کنندگان از دو شرکت دانش بنیان زیتون آرشیا و ثامن داروی هشتم بازدید کردند و در مراحل بازدید توسط مسئولین مربوط به سوالات مستعدان برتر پاسخ داده شد.
گروه کارخانجات زیتون آرشیا با شعار اینجا شرط استخدام سوء پیشینه است با حمایت از افراد آسیب دیده، معتادین، زندانیان آزاد شده و زنان سرپرست خانوار در جوار امام مهربانی ها تاسیس شده و با دیدگاه تولید و کارآفرینی اجتماعی خانواده بزرگی را تشکیل داده است. 
شرکت تحول چاشنی توس در سال 1383 با ظرفیت تولیدی اولیه 30 تن زیتون در سال و اشتغال 15 نفر آغاز بکار نموده و طی سالهای بعد با افزایش میزان تولید و توسعه فعالیتها و اخذ گواهینامه ها و لوح های متعدد که گویای ارتقا و افزایش تولید و بهره وری می باشد با کمبود فضا و امکانات مواجه گردید. لذا در سال 1390 با اندیشه طرح توسعه و استفاده از تسهیلات صندوق توسعه کشاورزی اقدام به راه اندازی شرکت ارمغان چاشنی توس در زمینی به وسعت 4028 مترمربع در فاز 1 شهرک صنعتی توس نموده است.
این شرکت هدف خود را ترویج مصرف زیتون و فرآورده های جانبی آن قرار داده است و فعالیت خود را در زمینه انواع زیتون کنسروی، پرورده و روغن زیتون آغاز نمود و به علت دور بودن شرکت ها از باغات زیتون تصمیم به تاسیس شرکت سوم یعنی زرین آرشیا گلستان واقع در شهرستان مینودشت گرفت.
همه ماشین آلات این کارخانه نیمه اتومات هستند و حدود ۴۰۰ نفر در این مجموعه‌ها به صورت مستقیم فعالیت می کنند. همچنین، این کارخانه توانسته است اتفاقات مهمی برای کشور رقم بزند، صادرات فرآورده‌های زیتون برای نخستین مرتبه در کشور، حضور نیروهای آسیب دیده در کنار نیروهای تحصیلکرده، ‌متخصص و آرمانگرا و مهم‌تر از همه جایگزینی آب دریا با آب شرب در جهت جبران بحران کم آبی در کشور، به منظور از بین بردن تلخی زیتون در کارخانه مینو دشت که برای نخستین مرتبه در دنیا انجام می‌شود همه و همه نتیجه همدلی نیروهای این کارخانه‌ها است.
در ادامه از شرکت دانش بنیان داروی ثامن داروی هشتم بازدید به عمل آمد و بازدید کنندگان با تاریخچه و مراحل تولید و توانمندی فناوری های نو ترکیب و صنعتی متخصصان شرکت داروی ثامن آشنا شدند.در فرآیند تولید فاکتور هشت نو ترکیب به روش بیوتکنولوژیک، از موجودات زنده همچون سلول های زنده برای تولید محصولات مورد نظر استفاده می شود. 
فاکتور هشت انسانی نو ترکیب به لحاظ ویژگی های مربوطه به نوع پروتئین از جمله پیچیده ترین فرآورده های نو ترکیب بوده که تا کنون تکنولوژی آن در انحصار چهار شرکت آمریکایی و اروپایی بوده است. موفقیت بدست آمده در دستیابی به این دانش زمینه ساز پتانسیل تولید سایر فرآورده های نو ترکیب در کشور خواهد بود.
لازم به ذکر است: شرکت کنندگان ضمن بازدید از شرکتهای دانش بنیان استان خراسان رضوی از حرم مطهر امام رضا علیه السلام زیارت و از اماکن  تاریخی مذهبی و گردشگری استان خراسان رضوی بازدید کردند.

 

تاریخ انتشار : 1397/07/21
کد : 156
تعداد بازدید: 314

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان اصفهان محفوظ می‌باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان

تلفن: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱