جمعه 8 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رویداد کارآفرینی هم نت سالمندی برگزار شد

رویداد کارآفرینی هم نت سالمندی 28 الی 30 بهمن ماه 96 در اصفهان برگزار شد.

رویداد کارآفرینی هم نت سالمندی (همکاری، مشکل گشایی، نوآوری و توانمندسازی) با تمرکز بر روی مسائل و فرصت‌های سالمندان به دنبال بستر سازی برای کار آفرینی دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف از استارتاپ‌های آموزشی گرفته تا هوشمند سازی، طراحی ابزار و تجهیزات پزشکی برای تسهیل زندگی و ارتقای سلامت سالمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان در این رویداد در مجموع 126 نفر حضور یافتند که  از این تعداد حدود 70 ایده مختلف ارائه شد. از این میان و در روند غربالگری ایده ها 25 تیم کسب وکار پیرامون ایده های برگزیده شکل گرفت. این تیم ها در طی سه روز حضور در رویداد نسبت به پرورش ایده و بررسی جوانب اجرایی آن در تبدیل به یک کسب و کار تلاش کرده و با کمک تسهیلگران و مشاوران حاضر در رویداد مدل کسب وکار خود را تکمیل کردند.

در طی برگزاری این رویداد کارگاه های تفکر طراحی، اعتبارسنجی ایده‌ها، انواع نوآوری، انواع مدل های کسب و کار، کارگاه MVP و ارائه تاثیرگذار برگزار شد.

همچنین در روز آخر برگزاری این رویداد بعد از داوری ایده‌ها توسط تیم داوران از نظر شاخص های فنی و کسب و کار تیم های برگزیده طی مراسمی معرفی شده و جایزه ویژه خلاقیت در ارائه به تیم «جوراب پوش هوشمند» و جایزه ویژه کارآفرینی نیز به تیم «حامیان شهروند ارشد» تعلق گرفت.

در بخش اصلی این رویداد جایزه رتبه اول تا سوم به ترتیب به تیم شادرام با ایده ی «بازی های آموزشی سالمندان»، تیم فونیکس با ایده ی «دستگاه اکسیژن ساز پرتابل»، تیم آسان نشست با ایده ی «دستگاه آسان نشست برای کمک به سالمندان»، اهدا شد.

تیم های برگزیده می توانند علاوه بر حضور در مرکز نوآوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از اعتبارات مالی (جایزه نقدی) بنیاد نخبگان اصفهان در راستای تجاری‌سازی طرح‌ها استفاده کنند.

گفتنی است در پایان مراسم اختتامیه هم نت سالمندی، مرکز نوآوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز با حضور سرکار خانم دکتر طاهره چنگیز رئیس این دانشگاه و دیگر مدعوین و شرکت کنندگان افتتاح گردید.

تاریخ انتشار : 1396/11/28
کد : 36
تعداد بازدید: 1276

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی، کوی مشیرفاطمی (کوی شماره۶)، بنیاد نخبگان استان اصفهان، تلفن تماس: ۳۴۷۱۷۷۰۱-۰۳۱