بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/12 - 14:42
  • - تعداد بازدید: 451
  • - تعداد بازدیدکننده: 439
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
راتبه شغلی شیخ بهایی

بورس تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری و دانشجویان در صنعت و جامعه

بنیاد نخبگان استان اصفهان با همکاری مرکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی دانشگاه اصفهان و مشارکت صنایع و شرکت‌های فعال استان، در راستای رفع دغدغه و تأمین نیازهای شغلی جوانان کشور، طرح راتبه شغلی شیخ بهایی را تدوین کرده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان طرح راتبه شغلی شیخ بهایی از سال آینده اجرایی خواهد شد. از مزایای این طرح می‌توان به ورود راتبه‌گیر (دانشجو) از ابتدای تحصیل به محیط واقعی کسب و کار، استفاده از تجربه واحد اقتصادی و ملموس‌تر شدن رشته تحصیلی وی، آشنایی با ادبیات تخصصی رشته خود در آن واحد اقتصادی، و تضمین و امنیت شغلی از ابتدای تحصیل اشاره کرد.

حسین ربانی با برشمردن مزیت های این طرح گفت: ضمناً امکان گذراندن دوره خدمت وظیفه در واحد اقتصادی مربوطه پس از فراغت از تحصیل برای راتبه‌گیران پسر می‌تواند از جذابیت‌های این طرح محسوب شود.

وی افزود: این طرح در دانشگاه اصفهان اجرا می شود که به عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع کشور و درواقع، اولین دانشگاه جامع در استان اصفهان با بیش از ۷۵ سال قدمت و دارا بودن بیش از ۲۲۰ رشته و گرایش در حوزه‌های مختلف علوم انسانی، علوم پایه و علوم مهندسی در تمامی مقاطع تحصیلی، از جایگاه علمی بالایی برخوردار است و در یک دهه اخیر نیز به عنوان دانشگاه برتر در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه شناخته می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت:  پس از اعلام نیاز سهمیه صنایع به دانشگاه، مراتب به سازمان سنجش اعلام و رشته‌های راتبه‌دار در دفترچه انتخاب رشته مشخص می‌شود. داوطلبانی که این کدرشته‌ها را انتخاب کنند، در صورت کسب امتیاز لازم، دعوت به مصاحبه می‌شوند. مصاحبه توسط کمیته راتبه متشکل از اعضای دانشگاه، بنیاد نخبگان و اعضای واحد اقتصادی مربوطه برگزار و شامل ارزیابی علمی و روانشناسی داوطلب است. پس از آن، افراد برگزیده به عنوان راتبه‌گیر تأیید و سپس، یک قرارداد چهارجانبه بین دانشگاه، بنیاد نخبگان، واحد اقتصادی و راتبه‌گیر منعقد می‌شود.

وی افزود: راتبه‌گیر از نیم‌سال تحصیلی دوم به بعد موظف است تا هفته‌ای حداکثر ۱۵ ساعت در هفته در واحد اقتصادی مربوط به عنوان کارآموز حاضر شود. ضمن آنکه در تابستان نیز به مدت یک ماه به عنوان کارآموز در آن واحد فعالیت می‌کند. 

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 165302
کلمات کلیدی
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید