بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/12/23 - 12:07
  • - تعداد بازدید: 666
  • - تعداد بازدیدکننده: 617
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
همنت هوش مصنوعی اسنواتک

هوش مصنوعی در حوزه لوازم خانگی

دومین همنت هوش مصنوعی در حوزه لوازم خانگی با مشارکت مرکز نوآوری اسنوا در روز دوشنبه مورخ ۲۲ اسفند ماه برگزار شد.

اولین رویداد هوش مصنوعی با مشارکت بنیاد نخبگان اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه آذر ماه برگزار شده بود و این رویداد، دومین رویداد هوش مصنوعی در حوزه صنایع استان است.

در ابتدای جلسه خانم دکتر منصف مدبر نوآوری اسنواتک، ضمن خوشامدگویی خدمت شرکت کنندگان، همنت هوش مصنوعی را شروع همکاری و برگزاری رویدادهای مشترک با بنیاد نخبگان استان اصفهان ذکر کردند.

وی در ادامه، توضیحاتی در خصوص مرکز اسنواتک بیان کرده و افزود: واحد تکنولوژی و پتنت را هسته مرکزی اسنواتک  بوده و بخشی از فعالیت هایی که در واحد نوآوری تعریف شده است، رویدادها و بیان مسائل است که نیازهای فناوری از بخشهای مختلف اخذ می‌شود و رویدادهای متناسب با آن طراحی و اجرا می‌شود.  جشنواره فصل نوآوری اسنواتک از تاریخ 27 بهمن تا 30 اردیبهشت در واحد نوآوری تعریف شده است و برنامه‌های متعددی برای حل مسئله و جذب نیرو در این مجموعه رویدادهای فصل نوآوری در حال برگزاری است.

در این رویداد دکتر ربانی رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید، بیان کردند بنیاد نخبگان اصفهان از ابتدای سال یک برنامه‌ای را به صورت ویژه در سطح استان جزء ماموریت های خودش تعریف کرده که حوزه هوش مصنوعی است. موضوع هوش مصنوعی جزء مسائل کلان استان مطرح شده و پتانسیل‌های استان در این زمینه باید فعال شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان افزود: این مسئله، در لایه‌های سیاستگذاری استان طرح شد و تا حد قابل قبولی مورد پذیرش قرار گرفت. بنیاد این نقش را بازی می‌کند تا از ظرفیت مجموعه‌های دولتی، مباحث گذاری و جذب منابع در این مسیر استفاده کند. نیاز هست بخش خصوصی نیز در آن ورود کند، هوش مصنوعی از حوزه هایی هست که به نظر می‌آید ما می توانیم در آن به صورت ویژه نقش آفرینی داشته باشیم.دنیا با هوش مصنوعی متحول خواهد شد و در بعضی از حوزه ها کاملاً مسئله استراتژیک است که اگر در این حوزه ها کار نکنیم در خیلی از عرصه‌ها عقب می‌افتیم. به همین دلیل در سطح حاکمیتی و همچنین، در سخنرانی مقام معظم رهبری در میان نخبگان این مسئله مطرح شده است که اهمیت این مسئله را نشان می‌دهد.

ربانی گفت: مجموعه انتخاب یک مجموعه کاملا خصوصی است و اهمیت این مسئله را درک کردند، خود عزیزانی که در مجموعه اسنوا تک مشغول به کار هستند در این زمینه پیشتاز هستند و ما می‌توانیم با این مجموعه کارهای واقعی را جلو ببریم.در این عرصه، نیاز به کار جدی است تا بتوانیم در حوزه هوش مصنوعی به آورده‌هایی که در نقشه راه هوش مصنوعی تعیین شده است برسیم. نقش اصلی در حوزه هوش مصنوعی را نیروی انسانی بازی می‌کند که خوشبختانه در این زمینه در ایران وضعیت خوبی داریم و متاسفانه تاکنون از این ظرفیت به درستی استفاده نکردیم. بخش خصوصی و مجموعه‌هایی مثل اسنوا می توانند از نیروهای انسانی در حوزه‌های هوش مصنوعی و زمینه های مرتبط استفاده بکنند و اینها را ماندگار کنند که یکی از راه های ماندگاری آنها توسعه کسب و کارهای مرتبط با هوش مصنوعی است.مجموعه هایی مثل بنیاد نخبگان و اسنوا تک میخواهند نقش واسطه ای را ایفا بکنند تا برای متخصصینی که داشته هایی را در دانشگاه به دست آوردند زمینه ایجاد شود تا بتوانند وارد عرصه بازار و بیزینس شده و هسته ها و تیمها شکل بگیرند، رشد کنند و ماندگار شوند.

وی افزود: رویداد همنت هوش مصنوعی هم یک مدلی برای کمک به شکل گیری این تیم ها هست که صاحبان مسائل، مسائل واقعی خود را مطرح می کنند، سپس تیم ها راه حل های پیشنهادی خود را در قالب پروپوزال پیشنهادی ارسال میکنند و تیم هایی که انتخاب می شوند در یک بازه زمانی ۹ ماه تا یک ساله کمک می شوند تا در آن حوزه کار کنند.برای بنیاد نخبگان شکل گیری کسب و کارهای حوزه هوش مصنوعی در اصفهان و رونق گرفتن آن اهمیت دارد. انشاله بتوانیم با کمک خود شما، در راستای اهدافی که ذکر شد کار بکنیم تا بتوانیم به اهدافی که در چشم انداز سال ۱۴۱۰ در نقشه راه هوش مصنوعی هدف گذاری شده است برسیم.

در پایان جناب آقایان مهندس فلاحی و امینی، مسائل هوش مصنوعی در حوزه لوازم خانگی را مطرح کردند و پرسش و پاسخ انجام شد.

فیلم مسائل هوش مصنوعی در حوزه لوازم خانگی

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 164828
کلمات کلیدی
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید