بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/05/23 - 16:53
  • - تعداد بازدید: 144
  • - تعداد بازدیدکننده: 131
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با همکاری بنیاد نخبگان و صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان تاسیس خواهد شد:

شتابدهنده هوش مصنوعی با نام "گاراژ یادگیری ماشین"

یادداشت تفاهم همکاری مابین بنیاد نخبگان اصفهان و صندوق پژوهش و فناوری اصفهان با حضور روسای این دو سازمان در سالن کنفرانس بنیاد نخبگان استان اصفهان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، در این مراسم که با حضور جمعی از سرآمدان و مستعدان فعال در حوزه هوش مصنوعی برگزار شد، مهندس محمد مروج الاحکامی مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان و دکتر حسین ربانی رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک به‌منظور استفاده از ظرفیت­ های فنی، مالی و اجرایی طرف ­های تفاهم‌نامه در حوزه اقتصاد دانش بنیان، فعال نمودن و توانمندسازی شرکت­های دانش بنیان در زمینه هوش مصنوعی و همچنین توسعه زیست بوم نوآوری در اصفهان، را امضا نمودند.
برخی از عناوین و سرفصل های این تفاهم نامه به شرح زیر می باشد:
* مشارکت در راه اندازی و بهره برداری هاب نوآوری هوش مصنوعی در استان اصفهان.
* بهره گیری از توانمندی‌های نخبگان داخلی و خارجی کشور و شرکت های دانش بنیان و فناور و دارای توان تحقیقاتی و اجرایی بالای هوش مصنوعی.
* استفاده از ظرفیت های طرف های تفاهم‌نامه در راستای توانمند سازی شرکت های دانش بنیان و فناور و فعالان حوزه فناوری درزمینه ارتقای کسب و کارهای فناور محور.
*شناسایی نیازها و اولویت های کشور و شرکت های دانش بنیان در زمینه فناوری هوش مصنوعی.
*همکاری به‌منظور تقویت ارتباط ذی نفعان زیست بوم نوآوری و شبکه سازی برای ارتقاء سطح استارتاپ‌های حوزه هوش مصنوعی.
*هم افزایی درتهیه و به اشتراک گذاشتن بانک های اطلاعاتی برای اجرای فعالیت های مرتبط با مفاد تفاهم‌نامه حاضر.
لازم به ذکر است در این تفاهم نامه راهبری علمی از طریق شناسایی و اولویت بندی موضوعات مرتبط با توسعه فناوری­های حوزه هوش مصنوعی جهت ارائه به واحدهای فن­آور، شرکت­ها و فعالان این حوزه از وظایف بنیاد نخبگان استان اصفهان خواهد بود و صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان اقدامات لازم جهت اختصاص فضای فیزیکی تحت عنوان "گاراژ یادگیری ماشین " در جهت ایجاد یک شتابدهنده در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را خواهد نمود.
گفتنی است؛ شرکت‌هایی مثل اپل، گوگل، آمازون و هیولت پاکارد (hp)، والت دیزنی که هر کدام میلیاردها دلار ارزش دارند، کارشان را از جایی، غیر قابل تصور شروع کردند؛ گاراژ!!!... . ایده‌های شگفت انگیز حد و مرزی ندارند. از گاراژهای کوچک اجاره‌ای تا کمپانی‌های بزرگ، هر کسی که ایده‌ای داشته باشد، می‌تواند آغاز کند و ایده‌اش را در هر جایی گسترش دهد؛ می‌خواهد گاراژ باشد، یا هرجای دیگری از این کره خاکی!


  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 160572
کلمات کلیدی
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید