بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/10 - 15:18
  • - تعداد بازدید: 310
  • - تعداد بازدیدکننده: 245
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور مستعدان برتر استان اصفهان نشست تخصصی حکمرانی عالمانه و

رویداد استانی نوآیند برگزار شد

بنیاد نخبگان استان اصفهان با همکاری پژوهشکده مهرستان و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و با همراهی مرکز رشد علوم انسانی ماهد، خانه جوان وزارت ورزش و جوانان و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، اقدام به برگزاری نشست تخصصی دو روزه با موضوع «حـکمـرانـی عالمانـه» و رویداد استانی نوآیند نموده است.

در این نشست دو روزه، دکتر سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و آقای مهندس علیرضا شفاه عضو شورای علمی موسسه علم و سیاست اشراق با ایراد سخنرانی پرداخته و پانل های تخصصی آینده پژوهی و حکمرانی با حضور شرکت کنندگان تشکیل شد.

رویدادی برای آینده پژوهی در حکمرانی

نخستین رویداد استانی نوآیند در اصفهان که اختصاص به بررسی مسائل نوپدید در آینده حکمرانی دارد امروز پنج شنبه 8 دی ماه 1401 با حضور مستعدین برتر استان در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، رویداد نوآیند به همت گروه آینده پژوهی معاونت حکمرانی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طراحی گردیده است. با توجه به آنکه مسائل نوپدید می توانند در بستر حوزه‌های مختلف علمی ایجاد شوند فلذا استفاده از دیدگاه و نظرات متخصصین و فعالان حوزه‌های گوناگون برای شناسایی و ارائه‌ی پیشنهادات مناسب به منظور استفاده از فرصت های نوپدید و یا تلاش برای تعدیل اثرات سوء این پدیده ها از اهمیت زیادی برخورد است.

شایان ذکر است این رویداد در محورهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تولیدی، زیربنایی، حقوقی، سیاسی، مدیریت و حکمرانی و توسط دفتر حکمرانی مرکز پژوهش های مجلس برگزاری شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه این رویداد بیش از 90 نفر از نخبگان و مستعدان بنیاد ملی نخبگان در این نشست دو روزه شرکت کرده و در قالب 10 تیم نخبگانی طرح های خود در حوزه مسائل و فرصت های نوپدید حکمرانی را ارائه نمودند.

گفتنی است دکتر امیر حسین بانکی پور نماینده اصفهان و عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از این رویداد با شرکت کنندگان گفتگو کردند.

در پایان و پس از داوری طرح های ارائه شده، چهار تیم برگزیده به منظور گسترش و تکمیل طرح های پیشنهادی خود، اعتبار 100 میلیون ریالی دریافت کردند.چهار تیم برگزیده به شرح زیر باشد:

تیم اول با اعضای؛ محمد رضا رضایی، ارغوان آقاداود، سید میثم رفیعی، محمد عبائی شوشتری، حمیده مجد، محمدعلی محبوبی، زهرا نصراصفهانی

تیم دوم با اعضای؛ معصومه معنوی، فاطمه زهرا هاشمی، اکرم اکبریان، محدثه میرنجم الدین، حدیثه معنوی

تیم سوم با اعضای؛ سیدمهران طباطبایی، فاطمه بهرامی، فائزه قدیری، ندا بیژنی، حسین مروج، حامد وثوقی

تیم چهارم با اعضای؛ حمیدرضا کریمیان، سیما خالقیان، امین عباسی، منصور مرکبیان، کامیاب معصومی، علی عابدی

لازم به ذکر است بنیاد نخبگان اصفهان با هدف استفاده از ظرفیت نخبگان در موضوعات حکمرانی کشور در قالب مجموعه‌های اندیشه‌ورز، اقدام به راه اندازی «مرکز مدیریت عالمانه» نموده است که تاکنون 9 کارگروه در موضوعات؛ علم و فن‌آوری، انرژی، آب، مدیریت شهری، زیرساخت و توسعه پایدار، صنعت، محیط زیست، سلامت و فرهنگ تشکیل شده است.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 162846
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید