بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/06/28 - 09:46
  • - تعداد بازدید: 307
  • - تعداد بازدیدکننده: 293
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان

حمایت از جایزه مصطفی(ص) نوعی سرمایه‌گذاری است

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه میزبانی اصفهان از پنجمین دوره همایش بین‌المللی جایزه مصطفی(ص) یک افتخار برای مردم این کلان‌شهر است، گفت: حمایت شهرداری از این جایزه، نوعی سرمایه‌گذاری است.

مصطفی نباتی‌نژاد با بیان اینکه اصفهان مفتخر به میزبانی جایزه‌ای به نام مبارک حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) است، اظهار کرد: جایزه مصطفی (ص) به نوعی نوبل اسلامی به‌شمار می‌رود و یک ابتکار ملی است که با رویکرد بین‌المللی موجب اعتلای جهان اسلام و افتخاری برای ما است.

وی افزود: این جایزه برای آخرین سال در ایران برگزار می‌شود و از سال آینده در خارج از کشور برپا خواهد شد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برگزاری پنجمین دوره همایش بین‌المللی جایزه مصطفی (ص) در اصفهان نه‌تنها فخر مردم است بلکه باید آن را فخر جمهوری اسلامی بدانیم، گفت: افرادی که در این جایزه شرکت می‌کنند و به اصفهان می‌آیند، کمک می‌کنند تا مردم شهر به الگوی نقش، دست پیدا کنند.

 

وی با بیان اینکه دانشمندانی در جهان الگوی مسلمانان شده‌اند و نام اسلام را بالا برده‌اند، تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر همه مردم به واسطه القائات دشمن به آن دچار هستند، بحران هویت و مشکل دستیابی به الگوی نقش است.

نباتی‌نژاد اظهار کرد: این جایزه، به شرطی که درست تبیین شود می‌تواند مؤثر باشد، همچنین از کودک و نوجوان تا محرومان می‌توانند نسبتی با این جشنواره پیدا کنند؛ افتخار دانش‌آموز ما در این شهر، می‌تواند هم‌کلامی با دانشمندان جهان اسلام باشد که چند روزی در هوای این شهر نفس خواهند کشید.

وی گفت: این اتفاق یک سرمایه‌گذاری است و هیچ‌گونه هزینه‌ای ندارد اما در خصوص اینکه صرفه‌جویی شود و منابع هدر نرود، تدابیری اندیشیده شده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: با توجه به تعامل مدیر بنیاد نخبگان، در برخی کارگروه‌ها از شهرداری و شورا در بخش سیاست‌گذاری پنجمین دوره همایش بین‌المللی جایزه مصطفی (ص) نام برده می‌شود، در حالی که در رویدادهای دیگر به‌طور معمول از شهرداری به‌عنوان مشارکت‌کننده مالی یاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در میزبانی از این رویداد، ظرفیت سیاست‌گذاری از سوی شهرداری وجود دارد، خاطرنشان کرد: شرکای مالی دیگری نیز وجود دارند که به‌صورت نقدی همکاری می‌کنند اما به‌واسطه برگزاری این رویداد در اصفهان، می‌توانیم امکانات و ظرفیت‌هایی که در اختیار شهر است را به دنیا معرفی کنیم.

نباتی‌نژاد تصریح کرد: تمام ملاحظات را در صرفه و صلاح باید اعمال کنیم اما در اصل برای حمایت از این رویداد باید سبقت بگیریم تا خیر و برکت آن شامل حال شهر، کشور و جهان اسلام شود.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,جایزه مصطفی(ص)
  • کد خبر : 167316
کلمات کلیدی
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید