بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/08/16 - 08:23
  • - تعداد بازدید: 115
  • - تعداد بازدیدکننده: 108
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور دانشجویان دانشگاه کاشان

بازدید از سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و پارک علم و فناوری شریف

این بازدید به راهبری دکتر سید محمد باقر قریشی و ویژه دانشجویان دانشکده فیزیک و با حضور 36 نفر از دانشجویان درس کارآفرینی و انجمن علمی دانشگاه کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، این بازدید از ساعت 5 صبح روز دوشنبه مورخ01/08/1402 و با یک دستگاه اتوبوس از محل آبنما دانشگاه کاشان شروع شده. در طی مسیر دانشجویان پس از صرف صبحانه توضیحاتی توسط استاد راهبر در موردبرنامه و اهداف اردو ارائه شد. شرکت کنندگان حدود ساعت 9 به محل سازمان جهاد دانشگاهی شریف تهران رسیدند.

گفتنی است این سازمان با اتکا به تعهد و دانش تخصصی اعضای خود و با بهره مندی از فضاها، امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، به توانایی های تخصصی ویژه ای در رشته های فیزیک وفنی و مهندسی دست یافته و طی بیش از حدود چهل سال فعالیت علمی، ضمن همکاری با مراکز تحقیقاتی و صنایع مختلف کشور، بیش از 2000 طرح و پروژه تحقیقاتی را در راستای رفع نیازهای صنعتی کشور، با تأکید بر آموزش های تخصصی، با موفقیت اجراء کرده است. ساختمان مورد بازدید دارای چهار طبقه بود که به دلیل محدودیت فضای بازدید در سه گروه تقسیم شده و پس از بازدید از هر طبقه گروه ها جابجا می شدند. در طبقه اول بازدید از کارگاه طراحی و ساخت عدسی های اپتیکی و آزمایشگاه استانداردهای انواع عینک های طبی و آفتابی نظیر آنالیزهای طیف سنجی، ضربه و ... انجام می شد. درطبقه سوم با انواع روش های لایه نشانی در خلاء و لیتوگرافی آشنا شدند. این قسمت از بازدید حدود ساعت 12:15 به اتمام رسید.

پس از اقامه نماز و صرف نهار، ساعت13:15 دانشجویان به طرف مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف راهنمایی شدند. بهنام طالبی ریاست مرکز رشد در مورد قوانین و مقررات مرکز و نحوه ورود و انواع حمایت ها از استارت آپ ها توضیح داده و سپس دانشجویان با برخی از استارتاپ های نوپا و قدیمی(مانند برنامه کاربردی ترب) و همچنین از چند استارتآپ در زمینه فناوری اطلاعات بازدید نمودند.

مکان بعدی بازدید ساختمان منطقه نوآوری شریف و مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف بود. ابتدا جناب آقای مهندس جعفر (ریاست مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف) توضیحاتی در مورد تاریخچه و خدمات مرکز بیان نمودند.

در پایان این بازدید از دو استارت آپ سفرکلاب و سایکت بازدید شده و دانشجویان درمورد نحوه شکل گیری شرکت و بوم کسب و کار این دو استارتاپ اطلاعاتی کسب نمودند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 168129
کلمات کلیدی
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید