بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
 • 1402/05/14 - 09:58
 • - تعداد بازدید: 818
 • - تعداد بازدیدکننده: 696
 • زمان مطالعه : 3 دقیقه
هم زمان با رویداد جایزه مصطفی برگزار می گردد:

اولین دوره از رقابت‌های هوش مصنوعی اصفهان

رقابت‌های هوش مصنوعی اصفهان (IAI)، سلسله رقابت‌هایی است که به میزبانی بنیاد ملی نخبگان اصفهان در راستای به‌کارگیری هوش مصنوعی در حل چالش‌ها و مسائل واقعی کشور به ویژه شهر اصفهان به وجود آمده است. هدف برگزاری این رویداد، ترویج هوش مصنوعی و شناسایی و تقویت افراد توانمند و مستعد برای حل مسائل واقعی صنایع کشور می‌باشد. اولین دوره این رقابت ها امسال هم زمان با رویداد جایزه مصطفی در شهر اصفهان برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان، رقابت‌های هوش مصنوعی اصفهان که با عنوان IAI (Isfahan Artificial Intelligence) معرفی شده است، سلسله رقابت‌هایی است که به میزبانی بنیاد ملی نخبگان اصفهان در راستای به کارگیری هوش مصنوعی در حل چالش‌ها و مسائل واقعی کشور به ویژه شهر اصفهان به وجود آمده است. در این رقابت‌های ملی، چندین چالش از مسائل واقعی کشور در حوزه های مختلف مطرح می‌شود. سپس تیم های مستعد و خلاق ثبت نام کرده و برای شرکت در مسابقه ارزیابی می شوند. داده های مربوط به هر چالش برای تیم های تایید شده در آن چالش ارسال می شود و نتایج پیش بینی داده ها پس از یک بازه زمانی بررسی داده ها توسط تیم ها بارگذاری می شود. بر اساس چارچوب ارزیابی معرفی شده برای هر چالش، تیم های برتر مشخص خواهند شد و در نهایت رویداد اختتامیه شامل برنامه اعطای جوایز، برگزاری کارگاه ها، نشست های تخصصی حول چالش ها و شبکه سازی و معارفه افراد، به صورت حضوری در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

اولین دوره این رقابت ها امسال هم زمان با رویداد جایزه مصطفی در شهر اصفهان برگزار می گردد.

از اهداف این رقابت ها می توان موارد زیر را برشمرد:

1) ترویج هوش مصنوعی در کشور و شهر اصفهان
2) شناسایی افراد مستعد و توانمند و معرفی آن ها به صنایع مرتبط
3) تیم سازی و شبکه سازی افراد فعال در حوزه هوش مصنوعی
4) بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان و صنعت‌گران

فراخوان ارائه چالش

از کلیه محققان و صنعتگران دعوت می شود که در فراخوان ارائه چالش رقابت‌های هوش مصنوعی اصفهان شرکت کنند و مسائل واقعی مطرح در حوزه کاری خود را که قابل حل با تکنیک‌های هوش مصنوعی هستند برای رقابت تیم‌های مستعد معرفی نمایند.

پیشنهادات ارسال شده باید شامل اطلاعات زیر باشد:

 • اطلاعات تماس: نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل برگزارکنندگان
 • چالش پیشنهادی: شامل هدف کلی چالش، زیرحوزه‌های هوش مصنوعی مربوط برای حل چالش همچنین اگر این چالش در گذشته برگزار شده است یا اگر قبلاً وب سایتی برای چالش ایجاد شده است لطفاً ادرس آن را ارائه دهید.
 • داده و چارچوب ارزیابی: از آنجا که هدف مسابقه IAI استفاده از هوش مصنوعی در مسائل واقعی است، برای هر چالش نیاز به مجموعه داده واقعی و استراتژی ارزیابی دقیق وجود دارد.
 • شرکت کنندگان: مخاطبان چالش چه شرایطی را می بایست احراز کنندو حداقل تیم های شرکت کننده برای برگزاری رقابت چند تیم است؟
 • انتشار دستاوردهای چالش: انتشار یک مقاله جمعبندی درباره برندگان و همچنین تکنیک های نوین توسعه یافته و ارائه شده برای چالش برگزار شده می‌تواند در راستای حل بهتر مساله مطرح شده چالش در تحقیقات آتی سودمند باشد. آیا این گزینه جذابیتی برای شرکت کنندگان در چالش پیشنهادی هست؟

ثبت نام تیم‌ها جهت شرکت در رقابت

شرایط شرکت در رقابت ها

– تیم ها می بایست حداقل 3 نفر عضو داشته باشند.

– تیم های دانشجویی باید شامل حداقل یک عضو هیات علمی باشد.

– تیم های وابسته به هسته­های پژوهشی، مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان یا شرکت های ثبت شده نیز می توانند در چالش شرکت کنند.

– هر تیم می تواند حداکثر در دو چالش شرکت کند.

– برخی چالش ها داری شرایط اختصاصی برای تیم های شرکت کننده هستند که در توضیح چالش قید شده است.

معرفی چالش ها:

جهت اطلاع از لیست بروز چالش ها کلیک کنید

لینک ثبت نام:

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلیک کنید

 • گروه خبری : گروه های مطالب,جایزه مصطفی(ص)
 • کد خبر : 166658
مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان
خبرنگار

مدیر سایت بنیاد نخبگان استان اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید